TA DOMENA JEST NA SPRZEDAŻ

tel. 603 977 603

LIST MOTYWACYJNY

www.listmotywacyjny.pl

profesjonalnie
rzeczowo
za darmo

"W każdym piśmie widnieje problem konkretnej osoby, sęk w tym by ją czytający czytając dostrzegł"   C.J. Borrow


adsense
wyszukiwarka


Twoja wyszukiwarka

działy poradnika


strona główna
wstęp
komu i po co?
zanim zaczniesz pisać
schemat
dobór słów
czego unikać, chwalić się?
10 podstawowych rad
curriculum vitae
jak napisać cv
podanie o pracę
życiorys
rozmowa kwalifikacyjna
doradztwo personalne
najczęstsze pytania
historia
humor

adsense
pokrewne artykuły


wizytówka
portfolio
zbiór artykułów
inne pisma
referencje

powiadamianie


wyślij adres znajomemu
podaj adres e-mail:

najpopularniejsze


sekretarka
nauczyciel (list)
nauczycielka (CV)
sprzedawca
spawacz
lekarz rodzinny
stolarz (humor)
murarz (l)
inżynier budowlany
kucharz
przedstawiciel handlowy

wzory


cv wzór
wzory cv
list motywacyjny wzór

szablony


cv szablony
list motywacyjny szablony

przykłady listów


list motywacyjny przykład
przykłady listów
list motywacyjny grafika

przykłady CV


przykład CV
przykłady CV
curriculum vitae grafika

format pdf


list motywacyjny pdf
curriculum vitae pdf

w innych językach


po angielsku
po niemiecku
inne języki

poszukiwane


sprzedawca
sekretarka
informatyk
budowlaniec
bez doświadczenia
pracownik biurowy

gdzie aplikujemy


do pracy
do sklepu

według firm


bank
castorama
tesco
inne firmy

galeria


galeria cv
papeterie

waszym zdaniem


forum
opinie o nas

zawody a - z


spis alfabetyczny

nasz serwis


dlaczego za darmo?
kontakt

wyszukiwarka


Twoja wyszukiwarka

Nawet gdy masz pracę

Wiele osób myśli, że list motywacyjny bądź CV piszemy jak nie mamy pracy, lub gdy nasze zatrudnienie wisi na włosku. Nic bardziej mylnego. Człowiek świadomy zawodowo, aktywnie pracujący... .

Zatrzymajmy się na chwilę. Nie chodzi nam o osobę, która codziennie chodzi do pracy i skrupulatnie wypełnia swoje obowiązki. Powiedzmy sobie szczerze - nic takiego specjalnego nie robi - mechanicznego robota też tak możnaby było opisać. Człowiek świadomy, aktywny stara się robić coś więcej niż tylko bardzo dobrze wykonywać powierzone mu obowiązki. Człowiek świadomie pracujący tworzy, człowiek świadomie pracujący ulepsza, człowiek świadomie pracujący stara się być ponad to co ma zadane na przysłowiowe 8 godzin. Nie chodzi nam jednak w żadnym wypadku o pracę w nadgodzinach i porzucenie wszystkiego co nie ma związku z pracą - wręcz odwrotnie. Owszem, można w chwili wolnej coś pomyśleć o pracy i coś wymyśleć, chodzi jednak o coś więcej niż bycie trybikiem w gigantycznej maszynerii biznesu. Koniec chwili.

Tak więc człowiek aktywny i świadomie pracujący przede wszystkim będzie chciał być lepszy. Lepszy w pracy i poza nią. Wyjaśnijmy co mamy na myśli...

Jedną z rzeczy niezbędnych jest stała aktualizacja swojego CV. Przecież nawet gdy nie zamierzamy zmieniać zakładu pracy może przyjdzie nam prosić o zmianę swego statusu - awans, prosić o podwyżkę lub wysłanie na intratne szkolenie lub lukratywną placówkę. Kiedy stworzymy swoje CV, napiszemy list motywacyjny może się okazać, że nie mamy tak naprawdę co w nim ciekawgo zawrzeć. Tak więc pracując dziś, pracujemy na swoje jutrzejsze curriculum vitae. Podobnie sprawa się ma z portfolio, które praktycznie może tworzyć każdy, niezależnie od branży i piastowanego stanowiska. Tokarz, jak ładnie coś utoczy, może zrobić zdjęcie owego doskonałego wyrobu i zachować do teczki, cukiernik może prosić o to by kilku klientów napisało opinię na temat jego nowego ciasta, pielęgniarka może prosić, aby zamiast czekolady wdzięczny pacjent dał jej kartkę z ciepłymi słowami. Jak widać nie trzeba być artystą, aby tworzyć portfolio. Wracając do podwyżki czy awansu. Kompletując portfolio - oczywiście nie sztuka dla sztuki, by mieć czym się chwalić - jesteśmy czynni, świadomi, aktywni, z wizją własnej przyszłości i cieszymy się z wykonywanej pracy. Drobnymi cegiełkami budujemy swój sukces i zadowolenie. A kiedy poprosimy przełożonego o profity - podkładka będzie jak znalazł.
"Praca ma służyć Tobie, a nie Ty jej."


SERWIS PREZENTUJE JEDYNIE PRZYKŁADY, KTÓRE MOŻNA WYKORZYSTAĆ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. MATERIAŁY TU PRZEDSTAWIONE MAJĄ WYŁĄCZNIE CHARAKTER OGÓLNOORIENTACYJNY I POGLĄDOWY. WSZYSTKIE PRZEDSTAWIONE TU LISTY MOTYWACYJNE, CV I INNE DOKUMENTY SĄ FIKCYJNE, JAK I ZAWARTE W NICH DANE OSOBOWE I ADRESOWE.

Copyright© 1999 - Wydawnictwo Chelonia Art Studio - Projektowanie stron internetowych
Złoty Sklep