TA DOMENA JEST NA SPRZEDAŻ

tel. 603 977 603

LIST MOTYWACYJNY

www.listmotywacyjny.pl

profesjonalnie
rzeczowo
za darmo

"W każdym piśmie widnieje problem konkretnej osoby, sęk w tym by ją czytający czytając dostrzegł"   C.J. Borrow


adsense
wyszukiwarka


Twoja wyszukiwarka

działy poradnika


strona główna
wstęp
komu i po co?
zanim zaczniesz pisać
schemat
dobór słów
czego unikać, chwalić się?
10 podstawowych rad
curriculum vitae
jak napisać cv
podanie o pracę
życiorys
rozmowa kwalifikacyjna
doradztwo personalne
najczęstsze pytania
historia
humor

adsense
pokrewne artykuły


wizytówka
portfolio
zbiór artykułów
inne pisma
referencje

powiadamianie


wyślij adres znajomemu
podaj adres e-mail:

najpopularniejsze


sekretarka
nauczyciel (list)
nauczycielka (CV)
sprzedawca
spawacz
lekarz rodzinny
stolarz (humor)
murarz (l)
inżynier budowlany
kucharz
przedstawiciel handlowy

wzory


cv wzór
wzory cv
list motywacyjny wzór

szablony


cv szablony
list motywacyjny szablony

przykłady listów


list motywacyjny przykład
przykłady listów
list motywacyjny grafika

przykłady CV


przykład CV
przykłady CV
curriculum vitae grafika

format pdf


list motywacyjny pdf
curriculum vitae pdf

w innych językach


po angielsku
po niemiecku
inne języki

poszukiwane


sprzedawca
sekretarka
informatyk
budowlaniec
bez doświadczenia
pracownik biurowy

gdzie aplikujemy


do pracy
do sklepu

według firm


bank
castorama
tesco
inne firmy

galeria


galeria cv
papeterie

waszym zdaniem


forum
opinie o nas

zawody a - z


spis alfabetyczny

nasz serwis


dlaczego za darmo?
kontakt

wyszukiwarka


Twoja wyszukiwarka

list motywacyjny - ręka

LIST MOTYWACYJNY

To bardzo ważny dokument, będący nie tylko Twoją wizytówką, ale i Twym rzecznikiem, i ambasadorem. To emisariusz, który mówi w Twoim imieniu, kiedy Ty osobiście nie masz możliwości przedstawienia swej osoby. A stawka jest nie byle jaka. W końcu od tego jaką będziesz miał pracę i jakie stanowisko zależy przyszłość Twoja, Twej rodziny, a może losy świata? W końcu nawet Prezydent kiedyś napisał list motywacyjny, który umożliwił mu pięcie się po szczeblach kariery. Dokumenty tego typu tworzone przez poszczególnych ludzi - choć wszystkie posiadają podobny schemat - bardzo się od siebie różnią. Mogą zaanonsować Ciebie w całej krasie, możesz być jak księżyc w pełni, albo jak nadwątlona trzcina. Przyjrzyj się wzorom, obejrzyj przykłady i szablony - wybierz dla siebie najwartościowszy wzorzec i... oczywiście nie kopiuj "żywcem", ale stwórz swój własny i niepowtarzalny dokument. Równie pięknie przyłóż się do spisania Twej ścieżki kariery, czyli życiorysu zawodowego. CV i list motywacyjny zwykle idą w parze. W kolejnych wersach przedstawiamy krótko poszczególne elementy naszego wortalu. Zaczniemy oczywiście od wstępu.

list motywcyjny - poradnik


przykłady wzory wzorce podpowiedzi W tym dziale zdobędziesz podstawowe informacje dotyczące listu motywacyjnego (10 podstawowych przykazań) oraz poznasz definicje i pojęcia związane z pracą, kształceniem się i komunikacją międzyludzką. Opowiemy komu i w jakim celu piszemy list motywacyjny a także jak napisać CV. Dalej zwrócimy uwagę na właściwą koncepcję niezbędną podczas tworzenia pisma i jego zasadniczy schemat. Powiemy czego unikać, przytoczymy parę słów na temat słownictwa, tam też zachęcimy Cię do korzystania ze słowników języka polskiego i innych publikacji poprawnościowych. Tak w ogóle - kilka zdań ku zastanowieniu się, zanim zabierzemy się do konstruowania "kartki o pracę". Chwalić się w liście - czy nie? Jak znaleźć złoty środek. Skromność i pokora - a jednocześnie asertywność i śmiałe (lecz proste i taktowne) przedstawienie swoich zalet, umiejętności i dokonań. Pod koniec poradnika oczywiście rubryka: najczęściej zadawane pytania.

wzory listu motywacyjnego, schematy i szablony


dokumenty aplikacyjne list motywacyjny cv portfolio - schemat wzór Dokumenty tego typu mają swoją ściśle określoną formę - czyli schemat. W oparciu o niego - choć nie tylko - skonstruowaliśmy szablony i wzory listów motywacyjnych. Szablony w sposób jasny i przejrzysty ukazują układ dokumentu oraz podpowiadają co i gdzie wpisać. Sam możesz wybrać pomiędzy różnymi opcjami, zdaniami, zwrotami, frazami, sformułowaniami, wątkami i wyrazami. Przygotowaliśmy je jako formularze do wypełnienia. Nagłówek, treść, zakończenie - każda część zawiera ściśle określone sentencje kierowane do przyszłego pracodawcy, których należy się trzymać (no chyba, że jesteśmy gwiazdą rocka). W przypadku wzorów zapoznasz się z pełną treścią tych dokumentów aplikacyjnych mając przed oczami kompletne pismo lub jego zarys gotowy do uzupełnienia. Poza kilkoma ogólnymi wzorami będą także przykłady listów motywacyjnych dla konkretnych branż, profesji i stanowisk, ale to za chwilkę. Przykład CV znajdziecie w osobnym dziale (wersje tekstowa i obrazowa). We wprowadzeniu do serwisu pokazaliśmy graficzny schemat procesu tworzenia dokumentów aplikacyjnych, ukazujący wagę poszczególnych składowych i pełną złożoność działań.

historia


Kawałeczek historii. Jak doszło do tego, że ktoś wpadł na pomysł aby sporządzić list motywacyjny. Nieco historii z przymróżeniem oka, choć nie do końca nieprawdziwej. W końcu skądś się ten pomysł wziął i nabrał takiej a nie innej formy - tylko skąd. Choć pewno drogi Internauto zadajesz sobie pytanie - a tak właściwie po co? Historia biurokracji, która w zdrowej formie potrafi - co ciekawe - znacznie ułatwić życie.

list motywacyjny - przykłady


wzory i przykłady listów motywacyjnych Wreszcie konkretne przykłady dotyczące konkretnych osób i sytuacji. Konkretnych zawodów, umiejętności, kwalifikacji (czasami ich braku). Dla ubiegających się o fotel prezesa w Radzie Nadzorczej Firmy O Matko Jak Tu Dużo Płacą Sp. z o.o., jak i dla pomocnika kucharza w kantynie studenckiej Wydziału Prawa i Psychologii Jednocześnie Uniwersytetu Warszawskiego Filia w Pruszkowie. Przykłady listów motywacyjnych dla absolwentów i przedemerytów, kobiet i mężczyzn, starszych i młodszych.

Coraz wyższe wymagania - choć czasami chciałoby się powiedzieć "wyobrażenia" - jeśli chodzi o pożądane umiejętności u przyszłych pracowników zmuszają, poniekąd, osoby szukające zatrudnienia do ustawicznego dokształcania się. Owszem, w resume, które przedstawimy w dziale kadr przyda się takowa rzecz, ale czy nie lepiej jednak stracone godziny i lata na kolejny kurs lub tytuł przeznaczyć na konkretne działanie, na nabywanie doświadczenia. W sytuacji, w której mnoży się magistrów lepiej pokazać, że coś potrafimy zrobić, a nie jedynie położyć papierek na biurku kadrowca. Bywały już sytuacje, w których wygrywały stanowisko osoby z konkretnymi umiejętnościami, mimo, że nie posiadały pożądanego przez firmę wykształcenia w tym kierunku, bądź jego zakres był niedostateczny. Dlatego też podając przykłady pism będziemy mieli na względzie właśnie przedstawiony powyżej aspekt.

Zamieściliśmy spis alfabetyczny listów motywacyjnych i CV według aplikowanych stanowisk. Ze względu na mnogość stron, a co za tym idzie linków do nich stamtąd dostęne są wszystkie pisma. Czasami dla jednego zawodu (funkcji, profesji) dostępnych jest więcej niż jeden list motywacyjny i więcej niż jedno CV. Do wielu dokumentów przygotowaliśmy odpowiednie wstępy, komentarze i post scriptum. Na stronach z przykładami umieściliśmy również wybrane wypowiedzi z Waszej korespondencji, które często barwnie wzbogacają daną stronę. Przy okazji dziękujemy za wszystkie życzliwe spostrzeżenia.

Wnętrze portalu to także wiele grafik, wykresów i obrazów, aby jeszcz lepiej unaocznić interesujący nas temat. Przykładem niech będzie ten plik list motywacyjny grafika ilustrujący gotową formę listu motywacyjnego.

wybrane fragmenty artykułów tudzież listów motywacyjnych

informatyk
We wczorajszym wydaniu magazynu "PCIMCIA" (nr II, 21.03.2013) znalazłem wzmiankę o planowanym przez Państwa powiększeniu, cytuję: "zasobów ludzkich" w związku z rozbudową infrastruktury...

stażysta
... chciałbym w ten sposób podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, albowiem mój brak doświadczenia zawodowego często stanowi przeszkodę w znalezieniu pracy...

wizytówka
Ten minidokument jest w wielu okolicznościach nieoceniony. Nie tylko biznesmeni, ale także bezrobotni powinni...

nawet gdy masz pracę
Wiele osób myśli, że list bądź cv piszemy jak nie mamy pracy, lub gdy nasze zatrudnienie wisi na włosku. Więcej w dziale porad.

pracownik biurowy
Ba, i tutaj też mały problem. Często w ogłoszeniach pojawia się wyrażenie "poszukuję pracownika biurowego" i kropka. Ale o kogo tak naprawdę chodzi. Czy pracodawca miał na myśli sekretarkę, asystenta, gońca, gościa od naprawy komputera, człowieka od wprowadzania danych...
przedstawiciel handlowy
Jestem energiczny, samodzielny, dyspozycyjny, mam twórczy zmysł, jestem odporny na sters, łatwo nawiązuję kontakt z ludźmi, szybko podejmuję trafne decyzje, potrafię przekonać klienta do danego towaru, komunikatywny, obrotny. Zaraz, zaraz, a czy to na pewno dobre cechy które określają moją przydatność w tego rodzaju pracy? Do pewnego stopnia są one przydatne. Ale czy jednocześnie ktoś nie mógłby ich odczytać...

list motywacyjny po angielsku
Oczywiście nie trzeba tłumaczyć, że list motywacyjny po angielsku - jak i w każdym innym języku (po niemiecku, po chińsku... po chińsku? Tak, tak starając się o posadę np. w Londynie, w Paryżu czy innym większym mieście świata, w renomowanej restauracji będzie od nas wymagany dokument w tymże języku - języku potraw w tym przypadku) - musi być napisany...

list motywacyjny jako przykład
Gwoli ostrzeżenia. Mimo, że podajemy gotowe wzory listów motywacyjnych i CV sami musicie Państwo gruntownie i z ręką na sercu przeanalizować, czy ten wzór, te przykłady, czy dokładnie te słowa pasują do Waszego przebiegu pracy i osobowości. Prawda, prędzej czy później, wyjdzie na jaw. Uważajmy zatem na to co i jak piszemy. Postawmy sprawy uczciwie...
cukiernik
Trzy lata pracowałem w cukierni "Ciacho to mało!" w Warszawie przy ulicy Kubusia Puchatka 4d. Tam zdobyłem odpowiednie kwalifikacje aby zdać egzamin mistrzowski w zawodzie. Dodatkowo posiadam dyplom czeladnika...

prezentacja multimedialna
Wbrew pozorom video prezentacja (prezentacja multimedialna) jako list motywacyjny bądź CV nie jest odkryciem pierwszej dekady XXI wieku. Owszem, coraz więcej osób zaczyna korzystać z tej formy autoreklamy. Próbujmy tej techniki jednak tylko wtedy gdy jest ona stosowna lub wręcz niezbędna.

bez doświadczenia
Na wstępie takie słowa: Nie bójmy się pisać o tym, że brak nam doświadczenia zawodowego. Mamy bowem dwa ważne argumenty na swoją korzyść. Po pierwsze piszemy prawdę! A to cenna informacja dla pracodawcy: jesteśmy uczciwi. Po drugie...

rozsyłanie hurtowe
Czy hurtowe wysylanie e-maili do firm (często bez związku z wykonywanym, bądź wyuczonym zawodem) ma sens. Jeśli chcesz to robić to o czym musisz pamiętać?

prosimy o Wasze przykłady listów motywacyjnych


Ten serwis w dużej mierze powstaje dzięki Wam, Drodzy Internauci. Dzieląc się swymi opiniami wpływacie na jego treść i kierunek rozwoju. Podpowiadacie czego oczekujecie i jakie przykłady listów motywacyjnych chcielibyście zobaczyć. Niektóre z pism są Waszego autorstwa, które publikujemy za Waszą pisemną zgodą, zmieniając oczywiście dane osobiste i kontaktowe. Jeśli macie jakieś sugestie, chcielibyście podzielić się swymi uwagami czekamy na maile. Jeśli przytrafiło Ci się coś wartego opublikowania, co ma związek z tematyką portalu napisz, chętnie uwzględnimy Twoją historię i pokażemy ją szerszemu gronu odbiorców. Do tego celu przeznaczyliśmy następujące zasoby: wasze listy oraz przeżycia związane z przedkładaniem CV tudzież listów motywacyjnych.

CV

Curriculum vitae - dokument o niebagatelnym znaczeniu. "Bieg życia" (łac.) - życiorys. Poprawnie zapisywany skrót to CV (pisany wielkimi literami) lub c.v. (jeśli małymi to po każdej literze powinna znaleźć się kropka). W CV przedstawiasz swoje dokonania zawodowe, wykształcenie, umiejętności. Przygotuj się także na najgorsze (przynajmniej w oczach niektórych). Przed Tobą jeszcze rozmowa kwalifikacyjna - nie staraj się błyszczeć za bardzo, ale pokaż się z jak najlepszej (tylko z pełnią skromności - nie mylić z umizgiwującą parodią uniżoności) strony. To co mówisz nie będzie miało większego znaczenia. Największa rzecz to prezencja: schludny wygląd, czyste ubranie, uśmiechnięta (nie głupkowato) twarz, świeży oddech, suche dłonie i spokojny, taktowny, acz pewny ton głosu. Graficzną wersję życiorysu zawodowego proponujemy pobrać z tego miejsca: CV - obraz lub za pośrednictwem tego łącza CV.

CV przykłady - wzory CV


Na co zwróci uwagę przyszły pracodawca mając na biurku rozłożonych kilkanaście CV. Rozmowa kwalifikacyjna jeszcze się nie odbyła, ale on ma już swego faworyta, przeczytał jego życiorys zawodowy. Zaciekawiła go właśnie TA kartka, ale dlaczego? Pisząc przykłady CV postaramy się podać w nich te smaczki, które mogą ująć kierownika, prezesa, czy dyrektora. Nie chodzi o to, że musimy mieć to samo hobby co nasz zwierzchnik (stosowny wywiad powinniśmy zrobić wcześniej, z akcentem na stosowny), choć było by miło (i nam, i jemu). Pokażmy jednak poza suchymi danymi nasze oblicze należycie, z klasą, ale i z polotem uwzględniając pewne ważne rzeczy w przedkładanym CV. Nie zapominajmy także o niezbędnych załącznikach, zwłaszcza o portfolio (gdy wymagane, lub mile widziane).

Różne przykłady zawodów. Zadajmy sobie pytanie: Jak błysnąć swoim CV? Jak wypaść dobrze na tle innych aplikantów w gąszczu propozycji dostarczanych do działu rekrutacji wymarzonej przez nas firmy. Czy nasze CV powinno ociekać wodotryskami i strzelać fajerwerkami? Jeśli już musimy to zrobić uczyńmy to gustownie i dyskretnie, ze smakiem i z klasą. Nie dopuśćmy aby rekrutujący odrzucił nasze pismo już na "dzień dobry" zniesmaczony niestosownym wykonaniem, wówczas na merytoryczne wartości już nawet nie spojrzy - nie ma co się łudzić, list motywacyjny i CV pójdą w błoto. Wzory CV to nie tylko treść, ale i forma (nie mamy na myśli języka), ale odpowiedni papier (choć nie zawsze - czasem może to być CD, DVD, nagranie video itp.), czcionka, grafika i zdjęcie. Jeśli chodzi o te ostatnie odpowiemy czy umieszczać je na curriculum vitae, czy nasza twarz jest tam niezbędna, czy powinna zdobić nasz życiorys i podanie o pracę, a może umieścić zdjęcie przedstawiające fragment naszego dorobku? Przyjrzymy się temu bliżej w dziale poświęconym formie curriculum vitae.

CV a portfolio


Często osoba ubiegająca się o wakat proszona jest o przedstawienie portfolio. Najczęściej jest to przenośny zbiór prac (w formie teczki zawierającej próbki dzieł, same dzieła lub wizerunki dzieł w formie tradycyjnej lub elektronicznej) danej osoby, czy grupy osób. Może również chodzić o prezentacje całokształtu dokonań jednostki, kilku osób, czy nawet całej firmy. Pracodawca (lub przyszły zleceniodawca) może się zapoznać z czymś więcjej niż CV i list motywacyjny. Dla przykładu. Wzmianka w CV może brzmieć: "umiejętność wykonywania fotografii nocnej", a same dobre zdjęcia aplikanta wywrą lepszy efekt, niż napisanie o umiejętności ich zrobienia. Pracodawca może ocenić na podstawie portfolio gust, umiejętności oraz zdolności potencjalnego pracownika, czy wykonawcy zadania.

zajawki artykułów dotyczących cv


CV zawsze w pogotowiu
Warto mieć CV zawsze pod ręką. Tylko niech ktoś powie jak to zrobić? Oczywiście powinno być stale aktualne i w idealnym stanie. Nigdy nie wiemy bowiem kiedy i komu przyjdzie je wręczyć. Jest na to lekarstwo: własna strona www z curriculum vitae, a jej adres na wizytówce. Nie umieszczajmy jednak jej na facebooku czy naszej klasie. Najlepiej gdybyśmy byli posiadaczami własnej domeny internetowej.
wzór CV
Wzory, schematy, szablony, gotowe projekty. Trudno nadać swojemu CV oryginalność nie popadając przy tym w śmieszność, ekstrawagancję czy niechlujność. Chcielibyśmy jednak tak napisać cefałkę i w takiej formie aby dalej stanowiła dokument w pełnym tego słowa znaczeniu, a jednak wyróżniała się tym czymś od pism konkurencji. Czymś oczywiście pozytywnym.
uczciwe CV
Nie potrzeba wielkiej wnikliwości, aby patrząc na chronologiczny układ CV dostrzec w nim czasowe luki. Może pozostawaliśy bez pracy z przyczyn, na które nie mieliśmy wpływu (na przykład ciężka choroba), lub rzuciliśmy wszystko i wyruszyliśmy w wielką podróż swego życia po świecie. Uwzględnijmy ten czas w naszym resume, tym bardziej, że i tak ktoś o to zapyta...


rozmowa kwalifikacyjna

cv - wspólna narada
No i właśnie ta nieszczęsna rozmowa kwalifikacyjna. Jak przez nią przebrnąć? Jak przeżyć owo interwiew kiedy na samą myśl, myśli uciekają, język się plącze, a kolana bez stawów tłuką się bezwładnie jedno o drugie. Podajemy osiem praktycznych rad jak do niej podejść. Bo w końcu pierwsze wrażenie - my (nasza aparycja) i nasze pierwsze 30 sekund ma znaczenie największe. Pomyślmy też na trzeźwo: Jeśli zaproszono nas na rozmowę kwalifikacyjną po złożeniu listu motywacyjnego, portfolio bądź CV to powinniśmy się cieszyć, bo to oznacza, że nasze dokumenty zostały dobrze przyjęte. Jest kilka podstawowych zasad dotyczących prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej dotyczących obu stron. Warto też zapoznać się z metodami socjotechnicznymi stosowanymi w biznesie (patrz: psychologia w biznesie i na co dzień). Wgląd w nie ułatwi nam nie tylko dobry start, ale i dalszą pracę.

życiorys


Choć dzisiaj życiorys w jego archaicznej formie stał się przeżytkiem jego idea przetrwała w nowej wersji mianowicie w CV. To co kiedyś pisaliśmy w życiorysie dziś oprawiamy w nowoczesną formę: bardzej czytelną i sensowną. W cv nie musimy pisać - jak to niegdyś zawierał życiorys - "pochodzę z rodziny inteligenckiej (chłopskiej, robotniczej), matka jest z zawodu (...), a ojciec z wykształcenia (...)." Teraz pracodawcę interesujemy tylko my i nasze dokonania. Jest jednak parę wyjątków, w których warto wspomnieć o naszych krewnych, wychowawcach, czy mentorach. Jeśli jednak, któś chciałby na upartego życiorys - podajemy jego wzór ogólny i przykłady. Nie wiesz jak napisać życiorys? Spójrz na przykład. Jeśli wolisz obrazek to życiorys zawodowy w nowej wersji zlokalizowany jest pod hiperłączem.

podanie o pracę

praca to wyzwanie
List motywacyjny, to właściwie nic innego jak niegdysiejsze podanie o pracę. Każda szanująca się firma (czy zatrudniająca nas osoba prywatna) nie żąda już podania o pracę. Czasami teczki ABC zawierają podania o pracę, a niereformowalni szefowie nie chcący bawić się (z różnych przyczyn np. z powodu imperialistycznej propagandy) w listy motywacyjne z umiłowaniem wczytują się w proste, dobrze znane podania. A niech tam im będzie. Z tejże przyczyny my także prezentujemy kilka wzorów podania o pracę, szablony i konkretne przykłady. Nie wiadomo co rozwój biznesu i sztuk pokrewnych przyniesie w przyszłości, jedno jest pewne: Podanie o pracę przetrwa hossy i bessy, kryzysy i bumy w tej czy innej formie, dopóty, dopóki będziemy pracować uczciwie, a nie na czarno :-). Wizualna pomoc w postaci podania na życzenie pod postacią rysunku.

kiedy jeszcze


Listy motywacyjne i CV piszemy także idąc na studia, czasami są wymagane kiedy startujemy do gimnazjum, liceum bądź technikum. Jeśli prosimy o awans, podwyżkę, zmianę wymiaru czasu pracy, przeniesienie do innej filii, lub nawet innego biurka list motywacyjny także będzie miał rację bytu. Jeśli nie masz doświadczenia zawodowego nie załamuj się wiele firm proponuje dokształcanie i przyuczanie do zawodu, brak konkretnego zawodu, czy specjalizacji wcale nie musi być przeszkodą w zdobyciu pracy. Bez doświadczenia przyjmuje naprawdę dużo pracodawców. Ze względu na dużą liczbę zapytań prezentujemy także gotowe przykłady do takich firm jak: Castorama, OBI, Tesco, Auchan, Biedronka, Lewiatan, Żabka na stanowisko: sprzedawcy, magazyniera, doradcy klienta, kasjera, gońca itp. Dlatego też niektóre listy motywacyjne i cv pogrupowaliśmy według firm.

rozmaitości

biznes grupa w biurze
I wreszcie inne tematy pokrewne dokumentom aplikacyjnym. Parę słów na temat doradztwa personalnego. Bibliografia - książki, podręczniki, poradniki traktujące o pracy i podnoszeniu swych kwalifikacji. Także adresy i telefony Powiatowych Urzędów Pracy (PUP-ów), Dzielnicowych Urzędów Pracy (skrót proszę stworzyć samodzielnie), biur pośrednictwa pracy (zarówno tych państwowych jak i inicjatyw prywatnych) i doradztwa personalnego. Zawarliśmy również wiele ciekawych artykułów dotyczących mobbingu, asertywności, marketingu i negocjacji w biznesie. Znajdzie się także coś dla uczniów, studentów, stażystów, praktykantów i absolwentów. Nie pominiemy bezrobotnych oraz wybierających się za chlebem na Zachód. Czyli: praca w Angliii, Irlandii, Holandii, Niemczech itd. A tu jeszcze dwa listy motywacyjne w formacie doc. Te informacje są zamieszczone w katalogu artykuły.

Prezentowane przez nas pisma są głównie podane jako dokumenty html do obejrzenia w serwisie. Odpowiadając jednak na zapotrzebowanie materiały te stworzyliśmy także jako pliki pdf, obrazy jpg czy wordowskie dokumenty doc, jak chociażby te dwie sztuki 1 oraz 2.

humor


Aż w końcu... . Na temat relacji (ang. relejszonszip, albo publikrelejszon ;-) ) pomiędzy pracownikiem a pracodawcą, starającym się o wakat a przyszłym chlebodawcą napisano bardzo wiele kawałów. Powstało wiele anegdot - zbieramy je i publikujemy ku Waszej uciesze.

inne dokumenty, podania i pisma


Z uwagi na duże zainteresowanie słowem pisanym, niekoniecznie dotyczącym pracy postanowiliśmy otworzyć niebawem dodatkowy dział poświęcony korespondencji. Zagoszczą w nim między innymi listy miłosne, wzory listów z podziękowaniami, przykłady pism z przeprosinami, listy referencyjne i listy intencyjne. Nie będziemy podawali "gotowców" co w wypadku listu miłosnego mija się z celem, ba może nawet zaszkodzić związkowi, ale jedynie schematy i pewne wzorce, które mają pomóc wydobyć prawdziwy list miłosny z głębi serca autora. Zapraszamy zatem do lektury rybryki inne pisma.

ostatnio dodane listy motywacyjne i CV, a także najnowsze artykuły branżowe


13 sierpnia 2012: biuro rachunkowe (księgowość - usługi), biuro nieruchomości (agent nieruchomości), call center, fotograf, farmaceuta, grafik, gastronomia, hostessa, kierowca, autoprezentacja, dress code, biznes plan, ćwicz z przyjacielem, bądź dobrym szefem, przeżycia rekrutacyjne. Zobacz skorowidz alfabetyczny.

na zakończenie


Żywimy nadzieję, że nasza praca nie poszła na marne, a w dzisiejszych trudnych czasach pomogliśmy Wam chociaż trochę. Życzymy satysfakcji z wykonywanych zajęć, dobrych szefów i tyle pieniążków aby starczało na to aby godziwie żyć.
I zawsze pamiętajcie o tym, o czym mówi maksyma umieszczona poniżej.
"Praca ma służyć Tobie, a nie Ty jej."


SERWIS PREZENTUJE JEDYNIE PRZYKŁADY, KTÓRE MOŻNA WYKORZYSTAĆ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. MATERIAŁY TU PRZEDSTAWIONE MAJĄ WYŁĄCZNIE CHARAKTER OGÓLNOORIENTACYJNY I POGLĄDOWY. WSZYSTKIE PRZEDSTAWIONE TU LISTY MOTYWACYJNE, CV I INNE DOKUMENTY SĄ FIKCYJNE, JAK I ZAWARTE W NICH DANE OSOBOWE I ADRESOWE.

Copyright© 1999 - Wydawnictwo Chelonia Art Studio - Projektowanie stron internetowych
Złoty Sklep