TA DOMENA JEST NA SPRZEDAŻ

tel. 603 977 603

LIST MOTYWACYJNY

www.listmotywacyjny.pl

profesjonalnie
rzeczowo
za darmo

"W każdym piśmie widnieje problem konkretnej osoby, sęk w tym by ją czytający czytając dostrzegł"   C.J. Borrow


adsense
wyszukiwarka


Twoja wyszukiwarka

działy poradnika


strona główna
wstęp
komu i po co?
zanim zaczniesz pisać
schemat
dobór słów
czego unikać, chwalić się?
10 podstawowych rad
curriculum vitae
jak napisać cv
podanie o pracę
życiorys
rozmowa kwalifikacyjna
doradztwo personalne
najczęstsze pytania
historia
humor

adsense
pokrewne artykuły


wizytówka
portfolio
zbiór artykułów
inne pisma
referencje

powiadamianie


wyślij adres znajomemu
podaj adres e-mail:

najpopularniejsze


sekretarka
nauczyciel (list)
nauczycielka (CV)
sprzedawca
spawacz
lekarz rodzinny
stolarz (humor)
murarz (l)
inżynier budowlany
kucharz
przedstawiciel handlowy

wzory


cv wzór
wzory cv
list motywacyjny wzór

szablony


cv szablony
list motywacyjny szablony

przykłady listów


list motywacyjny przykład
przykłady listów
list motywacyjny grafika

przykłady CV


przykład CV
przykłady CV
curriculum vitae grafika

format pdf


list motywacyjny pdf
curriculum vitae pdf

w innych językach


po angielsku
po niemiecku
inne języki

poszukiwane


sprzedawca
sekretarka
informatyk
budowlaniec
bez doświadczenia
pracownik biurowy

gdzie aplikujemy


do pracy
do sklepu

według firm


bank
castorama
tesco
inne firmy

galeria


galeria cv
papeterie

waszym zdaniem


forum
opinie o nas

zawody a - z


spis alfabetyczny

nasz serwis


dlaczego za darmo?
kontakt

wyszukiwarka


Twoja wyszukiwarka

Przykład listu motywacyjnego

list motywacyjny - miniatura - kliknij aby powiększyć W naszej bogatej ofercie darmowych pism aplikacyjnych prezentujemy listy motywacyjne dla osób poszukujących zatrudnienia. Dlatego - aby ułatwić innym życie - umieściliśmy wzorcowe dokumenty z myślą o konkretnych profesjach, zawodach i stanowiskach. W menu zawarliśmy spis według literek alfabetu wszystkich posiadanych przez nas aplikacji. Aktualnie w bazie jest kilkaset różnych wzorców.

Poniższy przykład listu motywacyjnego to tylko jeden z wielu. Stworzyliśmy list motywacyjny - przykład ogólny - który z powodzeniem można użyć jako makietę własnego podania o pracę. Ilustruje on podstawowe założenia i uwypukla zasady rządzące powstawaniem tego rodzaju aplikacji. Jest to przykład - jak zaznaczyliśmy - ogólny, a co za tym idzie łatwo będzie go można przekształcić na własną modłę. Przeistoczeniu mogą podlegać tylko niektóre wyrazy - specyficzne dla branży lub posady. Nie zapomnijmy także zmienić danych adresowych mocodawcy, no i rzecz jasna, naszych osobistych danych. Niby banał, a zdarzały się już przypadki powielania pism bez zrozumienia, byle szybko, byle już, byle jak i na kolanie. I tak zostawał na przykład inny numer telefonu lub adres e-mail. A zwrot kierowany do szefowej firmy brzmiał: Szanowny Panie!.

Przykład 1


Starachowice, 18 sierpnia 2016 r.

Jan Jarosław Kowalewski-Bacza
ul. Zagubionych bezrobotnych 2/12
99-001 Węgorzewo
telefon: 832/234 342
e-mail: jkbacza@onett.pl

Firma "Prosperity i Pieniądze For Everybody"
Plac Wielkiej Mamony 100001
41-010 Starachowice

Szanowni Państwo!

      Z ogłoszenia nr 2222, zamieszczonego w dodatku o pracy "Rzeczpospolitej" z 11.06.2004 r., dowiedziałem się, iż poszukują Państwo kandydatów na stanowisko asystenta kupca w dziale sprzedaży. Poszukuję takiej pracy, a podjęcie jej w Państwa firmie - znanej i renomowanej w branży spożywczej - dałoby mi możliwość zdobycia nowych kwalifikacji i byłoby zgodne z moimi predyspozycjami oraz z dotychczasowym doświadczeniem zawodowym.

      W trakcie nauki w liceum ogólnokształcącym przez trzy lata byłem przewodniczącym szkolnej spółdzielni "Plastuś", zajmującej się sprzedażą uczniom produktów spożywczych i materiałów papierniczych - nabyłem zatem doświadczenia w sprzedaży, negocjacjach z hurtowniami, organizowaniu pracy sobie i innym, sprawnie przewodziłem zespołowi (świadczą o tym wyniki finansowe spółdzielni i nagrody kuratorium), umiem współpracować w grupie.

      Doświadczenie zawodowe zdobywałem również podczas prac wakacyjnych w sklepie wujka oraz w innych firmach (kolportaż gazet). Spełniam także inne, sformułowane w ogłoszeniu wymagania: jestem młody (19 lat) i dyspozycyjny. Szybko się uczę i chętnie podejmuję nowe wyzwania.

      Chciałbym wykorzystać te atuty w pracy z korzyścią i dla firmy, i dla mojego rozwoju zawodowego. Jeżeli moje kwalifikacje okażą się wystarczające, proszę o kontakt i wyznaczenie dogodnego dla Państwa terminu spotkania.


Z poważaniem

Jan Jarosław Kowalewski-Bacza
podpis nieczytelny
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym liście motywacyjnym do zadań związanych z rekrutacją zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych
(Dziennik Ustaw z 2002 r. Nr 101, pozycja 926 z późniejszymi zmianami).
Jak widać powyżej osoba aplikująca była nowicjuszem. Człowiekiem po szkole z niewielkim - siłą rzeczy - doświadczeniem zawodowym. A mimo to potrafiła uwypuklić w kilku prostych słowach swoje zalety, przedstawiając je tak, aby rekompensowały brak odpowiedniej ścieżki kariery. Młodość to już duży atut. A jak widzicie brak pracy na etacie w swym dorobku nie musi być przeszkodą.

Odpowiednio do przykładu listu motywacyjnego posiadamy również przykład CV oraz podania o pracę dla osób, które nie wymagają zbyt wiele (mamy na myśli pracodawców z zamierzchłej epoki). Chętnie też poznamy Wasze sugestie dotyczące naszej pracy oraz zasobów naszej bazy. Dlatego prosimy o listy z sugestiami jaki to kolejny przykład listu motywacyjnego zamieścić. Możemy także wkleić Wasze oryginalne pisma aplikacyjne. Więcej na stronie głównej o tutaj. Zainteresowanych kierujemy też do obejrzenia tematów takich jak: portfolio, wizytówka i prezentacja multimedialna.
"Praca ma służyć Tobie, a nie Ty jej."


SERWIS PREZENTUJE JEDYNIE PRZYKŁADY, KTÓRE MOŻNA WYKORZYSTAĆ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. MATERIAŁY TU PRZEDSTAWIONE MAJĄ WYŁĄCZNIE CHARAKTER OGÓLNOORIENTACYJNY I POGLĄDOWY. WSZYSTKIE PRZEDSTAWIONE TU LISTY MOTYWACYJNE, CV I INNE DOKUMENTY SĄ FIKCYJNE, JAK I ZAWARTE W NICH DANE OSOBOWE I ADRESOWE.

Copyright© 1999 - Wydawnictwo Chelonia Art Studio - Projektowanie stron internetowych
Złoty Sklep